Jakie farby sa najlepsze

Jakie farby sa najlepsze

Style architektoniczne

Style architektoniczne oznaczają klasyfikacji architektury pod względem formy, technik i materiałów w integracji architektury wzorów z ponad docierania okresy czasu. Nie ewoluowały różne i różne rodzaje stylów architektonicznych na przestrzeni lat; Cios wymienione są niektóre z bardziej popularnych.

Art Deco

plandeki na samochód

Styl Art Deco był echem Maszyn wieku i stał się popularny w 1920 roku. Został on stylizowany przez geometrycznych elementów dekoracyjnych i orientacji pionowej konstrukcji. Wieże i innych wystających powyżej dachu zwiększyć nacisk pionowy tego stylu zaś płaskie dachy, okna metalowe skrzydeł i gładkie ściany sztukaterie z prostokątnymi wycięciami są symboliczne z zewnątrz Art Deco. Fasady są oznaczone zygzaków i innych kwiatów, stylizowane motywy geometryczne i wschodu. Styl wyraźnie miejskie, w amerykańskim stylu Art Deco architektury użyto szeroko i powszechnie dla budynków komercyjnych w tym okresie.

Kolonialny

Więcej niż tylko elementy konstrukcyjne, architektura Colonial odnosi się do okresu czasu w amerykańskiej architekturze, między początku 1600, kiedy pierwsi osadnicy rozpoczęli budowę osiedli i 1776 roku kolonie ogłosił swoją niezależność od Anglii. Ekonomiczne, wyrafinowany i prosty, kolonialne projekty odzwierciedlają budynków praktyki pierwszych osadników w Ameryce. Chociaż architektura Colonial jest często uważany za godnego i symetryczne uporządkowany układ okien, to rzeczywiście jest w kilku rozmiarach, kształtach i stylach, odzwierciedlających różne tradycje kulturowe angielskim, holenderskim, hiszpańskim i francuskim.

Współczesny

domy współczesne stał się niezwykle popularny w latach 1950 1970. Były dwa rodzaje współczesnej architektury amerykańskiej - rodzaj płaskiego dachu i dwuspadowy dach typu. Zostały one charakteryzują nieparzystych wielkości i często wysokimi oknami, brak ornamentyki i unikalnych mieszanek materiałów ściennych, takich jak kamień, cegła i drewno.
Artykuł napisany przez: