Wykonczenie domu samodzielnie, czy z firma

Wykonczenie domu samodzielnie, czy z firma

Konkretne Domy - Twój Twierdza w klęski żywiołowej

Jeżeli obszar, który żył w podlegał trzęsienia ziemi, inwazji owadów i pożary, i można żyć w rodzaju obudowy, które mogą wytrzymać wszystkie te niebezpieczeństwa, to dlaczego nie? domy betonowe mają niesamowitą odporność na wszystkie wymienione powyżej są powszechnie stosowane na Florydzie i innych miejscach huraganu jeździł, ale ich popularność nie rozprzestrzenił się na zachodnim wybrzeżu.

Ze względu na swoją unikalną budowę, liczba domów przetrwały pożarów w Kalifornii. Pat Callahan posiada konkretny dom poza Escondido że tylko poniesionej szkody dymu podczas pożaru października Witch Creek. Choć okna winylowe topiono, dom pozostał w pozycji stojącej.

Kolejnym sukcesem było to, że Lorraine Aledort i jej 5500 metrów kwadratowych betonu domu w pobliżu Ramona. Uaktualnienia w swoim domu w zestawie:

Dachówki betonowe, przyklejona do dołu oprzeć się silne wiatry.

Wnętrze zraszacze przeciwpożarowe (obecnie wymóg rejestracji lokalnej budynku).

Wielkowymiarowe belki drewniane odporne na ekspozycję na ciepło dłużej niż ich mniejsze odpowiedniki.

Generator zasilania awaryjnego.

10000 galonów zbiornik wody do użycia w awaryjną.

Komercyjne klasy okna aluminiowe z wyjątkowo grube szkła hartowanego.

Ściany zewnętrzne były jedną nogą w tym grubości stali zbrojeniowej umieszczone w konkretnych formach celu ochrony przed uszkodzeniami trzęsienia ziemi.

Po spędzeniu 3 pół roku buduje swój dom, Lorraine i jej mąż mieszkali tam tylko kilka tygodni, gdy pożary uderzył. Krajobraz był sczerniały, ale dom wytrzymał tylko drobne uszkodzenia dymu. Koszt budowy w stosunku do porównywalnego drewna domu było około dwudziestu procent wyższe; Lorraine uważa to pieniądze dobrze wydane

Konstruktor, George Easton opisuje konkretną konstrukcję podobną do montażu klocków Lego. "" Bloki "są polistyren formy, zwane izolowanej betonowej formy, do której wlewa się beton. Formy są następnie pozostawiono na miejscu, aby służyć jako izolacja i podłoża dla sztukaterie na zewnątrz lub płyt gipsowo-kartonowych na wnętrze".

Ściany mogą dostarczyć do R-50 od energii i wymagają około 44 procent mniej energii, ciepła i 32 procent mniej energii w porównaniu do schłodzenia na drewnie domowego.

Jeśli betonowe domy są tak skuteczne wobec katastrof naturalnych, dlatego nie są one powszechnie stosowane? Częścią problemu jest brak wiedzy w budownictwie dotyczące konstrukcji betonowych. Mimo, że beton ma homologacji krajowej kodu, istnieje wiele inspektorzy z niewielkiej wiedzy na temat sprawdzania struktur.

Wielu budowniczych czuję, że przyszłość powszechnego obudowie betonowej wymaga dominującą pozycję w branży budowlanej przyjść do przodu i powiedzieć "możemy to zrobić", a inni pójdą tym tropem.

Artykuł napisany przez: